NOVINKA VE SPA RESORTU SANSSOUCI

Představujeme Vám nový balíček: RLP | Respirační lázeňská péče

Podívejte se s námi za účastníky interní studie, kteří absolvovali naši lázeňskou léčbu po prodělaném respiračním onemocnění a jejich hodnocení.

RLP | Respirační lázeňská péče

Tato unikátní kúra byla vyvinuta na základě našich dlouholetých zkušeností v oboru lázeňství a fyzioterapie. Náš kvalifikovaný lékařský personál vám díky speciální technice pomůže uvolnit vaše dýchací svalstvo a naučí vás správnou techniku dechu. Vhodnými lázeňskými procedurami podpoříme vaši přirozenou imunitu a zbavíme vás pocitu únavy. ​V říjnu 2020 jsme pod vedením primářky MUDr. Frankové provedli interní studii na pečlivě vybrané skupině klientů s prodělaným respiračním onemocněním (COVID-19). Studií bylo prokázáno, že během relativně krátké léčby jsme dosáhli výrazného zlepšení zdravotního stavu pacienta a to jak měřitelného, tak subjektivního. Díky získaným poznatkům jsme připravili nejúčinnější terapii, která vám pomůže při rekonvalescenci a dostane vás zpět do formy.​

Složení:​ 

 • ubytování (min. 6 nocí, doporučujeme 12 nocí)​
 • polopenze (s možností dokoupení plné penze)
 • možnost porady s nutričním terapeutem​
 • individuální vstupní a výstupní lékařské vyšetření​
 • min. 4 procedury/den dle doporučení lékaře​ vč. 1h v hyperbarické komoře/osoba/pobyt (v případě kontraindikace - např. chronická rýma, strach z uzavřených prostor - bude poskytnuta alternativa)​
 • vitamínová kúra ve formě potravinových doplňků a infuzí Vitaminu C
 • denně 1,5l minerální vody Magnesia​
 • při ukončení pobytu 14 denní individuální rehabilitační plán​
 • vstup do wellness centra (bazén, sauna, whirlpool)

Efekt naší léčby - prokázáno studií

Interní studie prokázala zlepšení zdravotního stavu postcovidových pacientů a umožnění jejich rychlejšího návratu do aktivního života. Signifikantní zlepšení jsme pozorovali v hodnotách FVC, což je usilovná vitální kapacita a hodnotě FEV1, což je objem usilovně výdechového vzduchu za 1 vteřinu. U FVC došlo ve sledované skupině ke zvýšení o 11,3 %, u FEV1 ke zlepšení o 12,56%.

Co se týče subjektivních obtíží, tak mezi členy sledované skupiny převládali dechové obtíže, bolesti v oblasti hrudní páteře a hrudníku, snížená výkonnost a tím vším spojená psychická nerovnováha. Největší úlevu zaznamenali při dýchání a v oblasti psychiky. Lépe se jím dýchá, tíživé bolesti na hrudi ustoupily, zlepšil se jím spánek a hlavně fyzická kondice.

„Protože jsme inovátory moderní balneologie, chtěli jsme výše uvedené výsledky ještě vylepšit. Na podnět naších lékařů nově provádíme tuto léčbu za pomocí hyperbarické komory, kterou jsme na základě výsledků této studie zakoupili. Je to zcela unikátní vybavení v rámci lázeňského provozu.“

 Ing. Alexandr Rebjonok, PhD., 

generální ředitel Imperial Karlovy Vary, a. s.

Rezervace balíčku

Jak zarezervovat tento balíček?

 • Přes náš rezervační systém.

Přes náš rezervační systém si můžete najít jak cenu pro 2 osoby s respiračním balíčekem, tak v dalším kroku můžete změnit program doprovodné osoby na jiný balíček a tím snížit cenu Vašeho pobytu. Zároveň můžeme ihned do Vaší rezervace uplatnit slevu 4000Kč na osobu.

 • Telefonicky: 353 207 113 nebo emailem reservation@spa-resort-sanssouci.cz. Rádi Vám sestavíme Váš léčebný pobyt na míru. Poskytneme Vám osobní poradenství a pomůžeme Vám nakombinovat různé léčebné a wellness programy pro Váš doprovod.
 • Napište nám přes níže uvedený rezervační formulář.
Kontakt

Kontaktujete nás

Adresa

Spa Resort Sanssouci

U Imperiálu 198/11

360 01 Karlovy Vary

Česká republika

Kontakt
Kontaktní formulář