NOVINKA

Hyperbarická kyslíková komora

Hyperbarická oxygenoterapie - revoluční novinka

Hyperbarická kyslíková komora

K ČEMU SLOUŽÍ?

  • Zvyšuje imunitu
  • Zabraňuje nebezpečí infarktu myokardu i cévní mozkové příhodě
  • Zmírňuje bolesti hlavy, zlepšuje paměť
  • Eliminuje chronickou únavu, stres a nespavost
  • Normalizuje arteriální tlak
  • Detoxikuje organismus
  • Urychluje zotavení a hojení po úrazech a operacích
  • Zvyšuje množství kmenových buněk, zpomaluje stárnutí těla
  • Posiluje vlasy, nehty a kosti
  • Zmírňuje otoky, záněty a snižuje příznaky osteoartritidy
Využití v lékařství

Hyperbarická kyslíková komora v lékařství

Při rozvoji jakéhokoli onemocnění má rozhodující význam deficit vzniku biologické energii v podobě ATP, proto je obtížné nalézt onemocnění, při kterém není předepsána léčba v hyperbarické komoře.

Preventivní léčba v přenosné hyperbarické komoře je předepsána všem pacientům s cévními onemocněními a zvýšenou meteosenzitivitou. Pravidelná sezení v hyperbarické komoře chrání před rozvojem infarktu, mrtvice a akutních respiračních onemocnění. Léčba v hyperbarické komoře je předepsána při ischemické a hemoragické mrtvici.

Léčba je doprovázena podstatně výraznějším terapeutickým účinkem nejen ve srovnání s tradiční léčbou cévní mozkové příhody, ale je i podstatně efektivnější než hyperbarická kyslíková terapie. Sezení v přenosné hyperbarické komoře vedou k plné regeneraci 80% pacientů s prodělanou akutní středně těžkou cévní mozkovou příhodou a ke znatelné obnově funkcí u pacientů s prodělanou těžkou cévní mozkovou příhodou. Využití nové metody v akutní fázi mrtvice je zpravidla doprovázeno plnou obnovou ztracených funkcí. Výrazně se snižuje úmrtnost u těžké cévní mozkové příhody.

Komplexní léčba v hyperbarické komoře v kombinaci s patogenetickou terapií je doprovázena snížením závažnosti patologických symptomů mozkové obrny v jakémkoli věku. Využití hyperbarické terapie (normooxická terapeutická komprese) umožňuje obnovit průtoku krve mozkem a jeho samostatnou regulaci, což napomáhá obnově ztracených funkcí. Zvyšuje se intelekt, paměť, zlepšuje se řeč, roste síla v paretických končetinách, snižuje se závažnost hyperkineze, normalizuje se svalový tonus.

Unikátní výsledky při autoimunitních onemocněních a vleklých infekcích. U roztroušené sklerózy vyvolává normoxická terapeutická komprese ve spojení s moderním antivirotikem stabilní remisi dokonce i při progresivním průběhu onemocnění. Léčba v hyperbarické komoře umožňuje dokonce obnovení energetické výměny a zlepšení mikrocirkulaci a imunitu, což umožňuje nejen eliminovat příznaky akutního onemocnění, ale může i napomoci k lepšímu průběhu nemoci.

Při léčbě vysokého krevního tlaku dochází ve 100% případů k normalizaci krevního tlaku, mění se průběh nemoci. Pravidelná sezení v hyperbarické komoře umožňují při arteriální hypertenzi vyloučit takové vážné komplikace, jako je infarkt a cévní mozková příhoda. Zvláštní pozornost by měla být věnována hypertenzí s poruchou funkce ledvin, jelikož je porucha funkce ledvin často základní příčinou vážných komplikací hypertenze, jakými jsou infarkt a cévní mozková příhoda. Pro takové pacienty je nezbytné, aby se pravidelně podrobovali normoxické hyperbarické terapii v kombinaci s komplexní léčbou minimálně 3-4 za rok. Studie dokázaly, že využití normoxické hyperbarické terapie umožňuje značně zlepšit krevní zásobení ledvin, což je klíčem ke stabilnímu léčebnému efektu dané metody.

Využití hyperbarické terapie při migréně napomáhá plně (zejména při komplexním přístupu k léčbě) odstraňovat záchvaty migrény u drtivé většiny pacientů. Dlouhotrvající léčebný účinek metody a vymizení záchvatů migrény je spojeno s obnovou energetické výměny a mikrocirkulace. Trvalá normalizace tvorby energie v buňce po 8-12 sezeních normoxické hyperbarické terapie je podmíněna tím, že během této doby dochází k úplnému nahrazení mitochondrií v buňkách.

Léčba osteochondrózy v hyperbarické komoře, to je především obnova krevního zásobení meziobratlových plotének a obnova jejich mikrocirkulace. Využití normoxické terapie se ukázalo jako velmi efektivní i při léčbě a prevenci osteochondrózy a radikulárního syndromu. Při léčbě těžké radikulitidy se hyperbarické terapie využívá při komplexní léčbě, namířené na snížení otoku poškozeného nervu, obnovu vedení neuronů, zlepšení trofiky a snížení autoimunitního zánětu.

Ve sportovním lékařství napomáhají sezení v hyperbarické komoře zvýšení úrovně fyzické zdatnosti sportovce a urychlení regenerace po zátěži. Preventivní využití hyperbarické komory nové generace je doporučeno všem pacientům s meteosenzitivitou, bolestmi hlavy, závratěmi, a to jako prostředek k celkovému zlepšení zdraví a k prevenci patologického stárnutí.

KYSLÍK, TO JE ŽIVOT

U všech onemocnění, kdy je narušena dodávka kyslíku k orgánům a tkáním, se rozvíjí hypoxie (nedostatek kyslíku). Životně důležité orgány (srdce, mozek, ledviny, játra) jsou velmi citlivé na nedostatek kyslíku a nemohou pak normálně pracovat. Hypoxie může nastoupit z různých důvodů (ateroskleróza, zánět, otok, respirační patologie atd.). Pro léčbu těchto stavů byly vypracovány různé způsoby kyslíkové terapie (oxygenoterapie).

Zlepšit duševní stav, nasytit krev kyslíkem, to umožňuje HYPERBARICKÁ OXYGENOTERAPIE.

Hyperbarická komora je nádoba, v níž je lidské tělo vystaveno vyššímu, či nižšímu tlaku, než je tlak atmosférický. Vyšší tlak umožňuje vydechovanému kyslíku rozpouštět se ve větším množství v krvi a plazmě. To zvyšuje obsah kyslíku v celém organizmu a snižuje hypoxii.

 

Pod tlakem v podmínkách hyperbarické komory se kyslík dostává do orgánů a tkání, kam se nedostává hemoglobin. V důsledku hyperbarické kyslíkové terapie dochází ke kompletnímu nasycení krve kyslíkem. Díky tomu se eliminuje kyslíková nedostatečnost, která brání orgánům a systémům, aby pracovaly normálně.

 

CÍTÍTE SE ZDRAVÍ?

Skvěle! Avšak v podmínkách moderní metropole, sedavého způsobu života, nepravidelného stravování, neustálých stresů, špatné ekologie bude podobná procedura přínosná i pro zdravého člověka. Vždyť pod vlivem kyslíku se zlepšuje činnost mozku, srdce, ledvin, jater, zlepšuje se průchodnost cév, obnovuje se sliznice trávicího traktu, utužuje se imunitní systém, eliminuje se „kyslíková nedostatečnost“.

 

HYPOBARICKÁ OXYGENOTERAPIE

V řadě onemocnění je velmi účinná léčba v tlakové komoře se sníženým tlakem (hypobarická komora).

Díky sníženému tlaku v tlakové komoře se pacient cítí jako ve vysokohorských podmínkách.

Během dané procedury dochází k adaptaci lidského organizmu na dočasný nedostatek kyslíku.
Tato metoda se využívá při léčbě:
- bronchiálního astmatu,
- senné rýmy,
- neurodermatitidy a dalších nemocí,

a také pro trénink a rehabilitaci lidí nacházejících se pod neustálým stresem. Pod vlivem postupně dávkovaného snižovaného tlaku se lidský organizmus utužuje, dochází k adaptaci na stresové situace, upevňuje se imunitní systém.

 

KONTRAINDIKACE 

stav agonie
neprůchodnost Eustachovy trubice


 

ZKUSTE LÉČIVÝ ÚČINEK HYPERBARICKÉ KOMORY! TATO PROCEDURA JE NYNÍ SOUČÁSTÍ NAŠÍ NOVÉ LÉČEBNÉ PÉČE "RLP - RESPIRAČNÍ LÁZEŇSKÁ PÉČE"