Německo

Za krásami Saska a Bavorska

  • Drážďany

Páté největší německé město leží nedaleko Karlových Varů za východní hranicí s Německem. Byla to původně rybářská a kupecká osada. Během staletí se z ní stalo významné královské sídlo. Dnes je hlavním městem spolkového státu Sasko. Drážďany leží na řece Labi, na úpatí Krušných hor. Ale nejen úchvatná okolní příroda láká k návštěvě Drážďan. Pro svou převážně barokní, historickou část města jsou Drážďany nazývány Polabskou Florencií. Vydejte se na celodenní výlet do Drážďan. Navštívte světoznámou galerii Zwinger a nejvýznamnější architektonické památky.

  • Norimberk

Norimberk je živoucí metropolí s vytříbeností středověku. Na každém kroku potkáme svědectví historie staré více než 950 let. Provedeme Vás norimberským historickým centrem, kde na Vás bude čekat, za zachovalými městskými hradbami s věžičkami a obrannými valy, mnoho pamětihodností - kostel sv. Panny Marie s orlojem, sv. Vavřince a sv. Sebalda, hlavní náměstí s gotickou kašnou - Schöner Brunnen a jiné. K zážitkům zde patří i nakupování: v jiném městě sotva najdeme tolik historických míst a nejrůznějších možnosti nakupování tak těsně vedle sebe.

  • Regensburg

„Toto krásné město má dvě tváře, jednu z kamene, druhou z vody, ale při pohledu do Dunaje obě splývají v jeden celek.“ Regensburg, město historických staveb, věží a chrámových staveb, se Vám představí ve své plné kráse. Budete moci obdivovat: nejen unikátní Kamenný most nejstarší most v Německu postavený v letech 1135–1146, který se stal vzorem pro stavbu dalších mostů i v jiných evropských zemích (Londýn, Avignon) a pravděpodobně i pro Juditin most v Praze, ale i budovu Staré radnice s věží ze 13.stol a s říšským sálem, kde zasedal říšský sněm. Dominantou města je bezpochyby katedrála sv. Petra, která představuje jedno z hlavních děl bavorské gotiky. Kdo se podívá po fasádě ke špicím věží této stavby, uvidí krále na koních, pošetilé panny nebo chrliče se zvířecími nebo lidskými obličeji. Regensburg je ideální město pro zvědavce, požitkáře, milovníky kultury a snílky.

  • Mnichov

Navštívíme hlavní metropoli jižního Německa, město Mnichov, ležící na úpatí Alp na průzračně čisté horské řece Isar. Toto třetí největší město Německa je spojeno s mnoha přívlastky – jako pulsující srdce bavorské ekonomiky, či město piva. Možnost kulturního a uměleckého vyžití poskytuje široká škála uměleckých galerií, muzeí, historických památek a divadel. Centrem všeho dění bylo od samých začátků historie Mnichova náměstí Marienplatz, kterému dominují - Stará radnice postavená v gotickém stylu a novogotická budova Nové radnice, jejíž fasádu zdobí sochy králů, princů, vévodů, svatých alegorických figur a postav z mnichovských dějin. Radniční věž měří 80 metrů a kromě nádherného výhledu nabízí i další lákadlo v podobě orloje a zvonkohry se 43 zvony. Na orloji se objevují dvě skupiny figurek, jedna připomíná rytířský turnaj, druhá znázorňuje tzv. bednářský tanec, jenž sloužil k vymítání moru v roce 1517. Nezaměnitelným symbolem Mnichova je gotický kostel Panny Marie se svými cibulovitými báněmi, pocházející z 15. století. Stavba uchvacuje svými dvěma vysokými věžemi a nabízí jedinečný pohled na Mnichov a blízké Alpy. Obchodní třídy Mnichova nabízejí nesčetné možnosti nákupů, nelze minout ulici Maximilanstraße, která je souhrnem mnichovského luxusu a kouzla. Podél známého nádherného bulváru se nacházejí exkluzivní designerské obchody jako Gucci, Armani nebo Yves St. Laurent. Exkluzivní nákupní ulici stojí za to navštívit i tehdy, máte-li omezený rozpočet - prostě se jen tak procházet a dívat se do výloh.