Česká republika

Její nejkrásnější místa

Česká republika nabízí turistům spoustu atraktivních míst. Pojďte se s námi podívat na některá z nich:

  • Stověžatá matka měst - Praha

Hlavní město ČR nabízí vysokou koncentraci památek a jiných atrakcí. Historická část je součástí světového kulturního dědictví UNESCO a jedním z nejlépe dochovaných středověkých stavebních celků Evropy. 

  • Český Krumlov

Český Krumlov je dalším městem zařazeným mezi památkové rezervace UNESCO. Dominantou města je renesanční hrad a zámek ze 13. století. Zámek se pyšní překrásnou zahradou v níž stojí otáčivé hlediště. Kouzelné podhradí láká k návštěvě mnoha galerií, muzeí a obchůdků.

  • Kutná Hora

Historické centrum Kutné hory patří do světového dědictví UNESCO. Jeho součástí jsou i dvě významné církevní památky: katedrála Nanebevzetí panny Marie a chrám sv. Barbory. Nachází se tu i unikátní kostnice. Těžbu stříbra, která udělala z Kutné Hory ve středověku druhé nejvýznamnější město království, dnes připomíná už jen muzeum.

  • Zámek Konopiště

Zámek byl založen ve 13. století. Do jeho současné podoby jej upravil až František Ferdinand de Este, který z něj vytvořil reprezentativní císařské sídlo. Kromě kouzelných reprezentativních sálů tu najdete velkolepou sbírku zbraní a soch svatého Jiří.

  • Loket + Hrad Loket

Toto malé západočeské městečko s kouzelnou historickou zónou a starobylým kamenným hradem z 12. století leží nedaleko Karlových Varů. Za hezkého počasí si sem můžete vyjít i pěšky kolem Svatošských skal. Při návštěvě města stojí za to si prohlédnout hrad, vězeňskou kobku a expozici porcelánu.

  • Zámek Kynžvart

V zámku jsou vystaveny cenné umělecké sbírky porcelánu, zbraní a kuriozit, které schraňoval rakouský kancléř Metternich.

  • Zámek a pivovar Chyše

Přibližně 40 kilometrů od Karlových Varů směrem na Prahu leží obec Chyše, jejíž ozdobou je stejnojmenný zámek, sídlo hraběcího rodu Lažanských. Pro zájemce o historii je připravena prohlídka zámku. Romantikům doporučujeme procházku v zámeckém parku, jedlíkům zámeckou restauraci a milovníkům piva návštěvu zámeckého pivovaru spojenou s degustací. Vaří se zde tři druhy kvasnicového piva Prokop (světlé, jantarové a tmavé), které se prodává jak točené tak lahvové. Lahvové pivo je možné zakoupit i v exkluzivním dárkovém balení.

  • JEDEN Z VRCHOLŮ LÁZEŇSKÉHO TROJÚHELNÍKU - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Mariánské Lázně jsou nejmladšími lázněmi České republiky. Kromě lázeňské léčby se pyšní několika významnými památkami - kolonády, lázeňské budovy, zpívající fontána, nebo pravoslavný kostel. 

  • NA POČEST CÍSAŘE - FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Další z vrcholů lázeňského trojúhelníku byl pojmenován po rakouském císaři Františku Josefovi I. 

  • Plzeň

Metropole západních Čech proslula především výrobou piva a strojírenskou výrobou. Kromě pivovaru nezapomeňte zavítat na Náměstí republiky, kterému dominuje kostel sv. Bartoloměje.