Co se děje v Karlových Varech Současnost Karlových Varů

Současný život Karlových Varů se už netočí pouze kolem pramenů a lázeňství. Tradiční karlovarská lázeňská léčba je sice stále největším lákadlem, ale ti kteří do Karlových Varů necestují za „zázračnými prameny“, mohou obdivovat mnoho architektonických památek, navštívit vyhlášená sportoviště a významné karlovarské akce.

Současnost Karlových Varů

Město se díky své jedinečné atmosféře a ideálním podmínkám pro kongresovou turistiku stává nezřídka dějištěm různých kongresů, konferencí a jiných společenských sešlostí. I Hotely ImperialSpa Resort Sanssouci disponují mnoha sály a salónky ideální pro pořádání různorodých akcí.

Kromě velkých akcí můžete během svého pobytu navštívit různá divadelní představení, koncerty, výstavy apod. Další zajímavé akce se konají v hotelech společnosti Imperial Group. Hotel Imperial pravidelně pořádá taneční večery, koncerty, přednášky a výstavy. Spa Resort Sanssouci nabízí pobavení ve formě tančeních večerů.

Nejvýznamnější karlovarské akce

Bývají to právě vyhlášené kulturní akce, které lákají po lázeňské léčbě nejvíce turistů. Karlovy Vary jsou pravidelným hostitelem mnoha akcí světového významu z nichž nejznámější je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Každý si tu přijde na své. Mladí dají pravděpodobně přednost Mezinárodnímu filmovému festivalu. Starší se možná přikloní spíše k akcím pořádaným v rámci Dvořákova podzimu nebo Jazzového festivalu.

Duben

Setkání evropské šlechty
Každoročně přijíždí do Karlových Varů na 600 evropských šlechticů. Vyvrcholením akce je Jarní ples. Během víkendu se ale aristokraté zúčastňují dalších akcí, jako jsou dostihové závody, golfové turnaje apod.

Květen

Zahájení lázeňské sezóny
Oblíbená každoroční akce, na níž nechybí historický průvod městem v čele s Karlem IV. Lázeňská sezóna se zahajuje svěcením pramenů. Během zahajovacího víkendu můžete též navštívit historický jarmark a několik koncertů. Slavnosti probíhají na několika místech Karlových Varů.

Červenec

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
Je to nejvýznamnější karlovarská akce. Během jednoho červencového týdne jsou Karlovy Vary pohlceny jedinečnou festivalovou atmosférou. Všude jsou spousty turistů ze všech koutů světa, probíhají koncerty, party, ceremoniály. Ve městě potkáte české i zahraniční celebrity. Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou.

Srpen

Zlatá hokejka
Slavnostní hokejový večer obnáší vyhlášení výsledku hokejové ankety o nejlepšího českého hokejistu roku. Akce se účastní hvězdy sportovního i uměleckého nebe. Zahlédnete je jak v hledišti tak i na pódiu.

City triathlon Karlovy Vary
Mistrovství ČR ve sprint triathlonu a olympijský triathlon probíhají v centru města. Start závodu je na koupališti Rolava. Cyklistická část vede celým městem až k hotelu Thermal. Po odložení kol běží závodníci několik okruhů k Mlýnské kolonádě a zpět.

Fresh Film Fest
Fresh Film Fest je další mezinárodní filmovou soutěží pořádanou v Karlových Varech. Oproti MFF tu soutěží nadějné studentské filmy. Během festivalu se promítá více než dvě stovky snímků. Jeho součástí je i doprovodný program.

Září

Karlovarský folklórní festival
Tanec, zpěv a divadlo jsou hlavním programem Mezinárodního setkání folklórních umělců. Pravidelně se účastní soubory z Německa, Portugalska, Holandska atd. Kromě jednotlivých vystoupení se tu koná i průvod městem a jarmark lidových řemesel.

Dvořákův karlovarský podzim
Po celé září probíhá festival klasické hudby na počest českého skladatele Antonína Dvořáka. Festival se koná každoročně již od roku 1959 ve spolupráci s Karlovarským symfonickým orchestrem.

Říjen

Tourfilm
Na Mezinárodním festivalu na podporu cestovního ruchu jsou každoročně oceňovány filmy, spoty, internetové prezentace apod., které napomáhají k rozvoji tohoto odvětví.

Jazzfest Karlovy Vary
Jazzfest se neomezuje pouze na jazz, jak by se podle názvu mohlo zdát. Na různých místech města zaslechnete třeba swing, blues, gospel a další. Tradiční součástí festivalu bývají koncerty na Vřídelní kolonádě.