Procedury

Představujeme vám léčebné a wellness procedury, které poskytujeme ve Spa Resortu Sanssouci.

Ceník ubytování 2017/2018

Procedury s přírodním léčivým zdrojem

Mezi jedinečné procedury využívající místní přírodní léčivé zdroje patří obecně koupele, zábaly, inhalace či pitné kúry. Základem úspěchu karlovarské lázeňské léčby jsou mimořádné vlastnosti zdejší minerální vody proudící z celkem 12 pramenů v teplotě od 30 do 72 °C. Nejbohatší, největší a nejteplejší pramen Vřídlo je přiveden až do balneo centra hotelu. Slouží k pitným kúrám, inhalacím, irigacím, koupelím či podvodním masážím. K procedurám se dále využívají plyny, soli, slatiny, rašeliny a bahna (peloidy), především pro zábaly a koupele. A svůj nezastupitelný vliv na regeneraci organismu má nesporně i samotné místo nad údolím říčky Teplé, kde si při procházkách vyčistíte mysl i posílíte fyzickou kondici.

Inhalace

Inhalace

Inhalace je vhodnou metodou léčby i prevence onemocnění respiračního systému. Vdechováním mikroskopických částic minerální vody, vytvořených pomocí ultrazvuku, dochází ke zlepšení průchodnosti horních a dolních cest dýchacích, má hojivé účinky na zanícené sliznice. Její předností je silný lokální účinek bez celkového zatížení organismu, s dosahem až do okrajových oblastí dolních dýchacích cest. Účinnost je závislá na velikosti aerosolových částic a obsahu podávaných roztoků. Vřídelní voda účinky inhalace umocňuje.

Kontraindikace: těžká hypertense, plicní emfyzém, TBC, nádory, srdeční nedostatečnost

Irigace dásní

Irigace dásní

Účinnou procedurou při onemocnění paradentózou či jako prevence jejího vzniku je irigace dásní. Speciálním přístrojem se pod tlakem aplikuje léčivá vřídelní voda, která tak masíruje a omývá dutinu ústní včetně dásní. Mimo paradentózy má prokazatelně hojivé účinky také na sliznici dutiny ústní.

Kontraindikace: Před aplikací je vhodná konzultace se zubním lékařem.

Koupel minerální bylinná

Koupel minerální bylinná

Kombinace teplé vřídelní vody a minerálních esencí blahodárně působí na pohybové i psychické problémy, je výborným relaxačním prostředkem. Podle výběru přírodních přísad se minerální bylinná koupel doporučuje při revmatismu, dně, migrénách, závrati a nespavosti (levandule), při pohybových obtížích, bronchitidách a astmatu (kosodřevina), napomáhá koncentraci a příznivému hojení výronů a otoků (citrónová tráva), příznivě působí na nervovou soustavu, zklidňuje a uvolňuje (máta).

Kontraindikace: závažná onemocnění

Koupel minerální perličková

Koupel minerální perličková

Tradiční lázeňskou procedurou je minerální perličková koupel, při níž dochází k mikromasáži kůže a relaxaci. Je doporučována osobám s nemocemi pohybového aparátu, neurózou a hypotenzí. Používáme výhradně vřídelní vodu z místních zdrojů, která je bohatá na minerální látky.

Kontraindikace: kožní mykotická a zánětlivá onemocnění

Koupel minerální s mořskými řasami

Koupel minerální s mořskými řasami

Pro pokožku jsou mořské řasy elixírem krásy a zdraví, jelikož obsahují množství minerálních solí a dalších výživných prvků i vitamínů. Koupel minerální s mořskými řasami má léčivé účinky na kožní onemocnění − na ekzémy, lupénku, akné a podobně. Navíc zlepšuje prokrvení, metabolismus, zrychluje obnovu buněk, dodává energii. Enzymy a minerály obsažené v řasách pomáhají rozpouštět a odbourávat přebytečné zásoby tuku a koupel je tak skvělým doplňkem při odtučňovacích kúrách, stejně jako při boji proti celulitidě.

Kontraindikace: akutní onemocnění, poranění kůže, nádorová onemocnění, hypertenze

Koupel minerální uhličitá

Koupel minerální uhličitá

Koupel minerální uhličitá probíhá ve vřídelní vodě nasycené oxidem uhličitým, jehož vstřebávání přináší intenzivní prokrvení pokožky a svalstva, dokonce i mozku. Důsledkem toho se posiluje imunitní systém a rostou sebehojivé schopnosti těla. Tato procedura navíc snižuje krevní tlak a vede k psychickému uvolnění. Využívána je taktéž při léčbě ischemických a kardiovaskulárních chorob i k doléčování stavů po infarktu myokardu.

Kontraindikace: kožní mykotická a zánětlivá onemocnění, nízký krevní tlak

Koupel přísadová

Koupel přísadová

Vana napuštěná vřídelní vodou, v níž jsou rozpuštěny zvolené přísady, přináší celkové uvolnění, ale hlavně minimalizuje psychické a fyzické problémy. Relaxačně léčebné účinky koupele přísadové souvisí s konkrétním extraktem z klinicky odzkoušených směsí léčivých rostlin. Na nadměrný stres a nespavost platí přísada s levandulí či mátou, na bolest kloubů a zad kosodřevina, energii dodá citronová tráva, atd. Silně koncentrovaný extrakt je navíc obohacen o přírodní bylinné silice, které provoní tělo i duši.

Kontraindikace: srdeční selhávání, dekompensovaná hypertenze

Pelotherm

Pelotherm

Předností peloidů, neboli rašeliny, slatiny a bahna, je výborná schopnost udržet stálou teplotu, čehož využívá procedura pelotherm. Při něm se tenká vrstva peloidu aplikovaná na fólii přiloží na postiženou část těla a postupně se zahřívá. Specifické teplo zahřátého peloidu se přenáší do tkání v ošetřovaném místě, zvyšuje se jejich prokrvení a zároveň se do nich uvolňují léčivé minerální látky To napomáhá zmírnit projevy chorob pohybového systému zánětlivého, degenerativního a posttraumatického charakteru, ale také nemocí trávicího ústrojí, metabolické choroby, onemocnění dýchacích cest, urologické a gynekologické choroby i potíže psychického charakteru.

Kontraindikace: akutní nemoci, klaustrofobie

Pitná kůra

Pitná kúra

Karlovarská minerální voda pro pitnou léčbu vyvěrá ve 12 pramenech, které se liší teplotou (43 až 72 ˚C) a množstvím plynného kysličníku uhličitého. Termální voda se pije před jídlem, pomalu po doušcích, nejlépe při procházce. Pohárek o obsahu 2 dl je vhodné vypít během 3−10 minut, další nejdříve za 5−10 minut. Karlovarské prameny obbsahují 47 prvků potřebných pro organismus – mají příznivé účinky na zažívací trakt, látkovou výměnu, onemocnění parodontu, na celkové zlepšení zdravotní kondice a zvýšení imunity vůči vlivu genetické a civilizační zátěže. Společnost Imperial Karlovy Vary využívá při svých procedurách přímo léčebných vod Vřídla přivedených až do balneocenter.

Kontraindikace: dle indikace, pouze na doporučení lékaře

Střevní výplach

Střevní výplach

Při střevním výplachu se pomocí jednoduchého přístroje proplachuje tlusté střevo minerální vodou za účelem odstranění nežádoucích nánosů. Procedura je prováděna jemně a dokáže pomoci s úpornou zácpou i s některými onemocněními střev.

Kontraindikace: hemeroidy, divertikly, zánětlivá onemocnění tlustého střeva, malignity atd.

Solná jeskyně

Solná jeskyně

Solná jeskyně je vybudována výhradně z přírodních materiálů, z různých druhů solných kamenů z Polska, Pákistánu, Sibiře a soli z Mrtvého moře, které vytvářejí mimořádně intenzivní mikroklima. Pobyt v solné jeskyni působí příznivě na dýchací cesty, astma, kožní nemoci (ekzémy, akné, psoriázu), poruchy krevního oběhu, vysoký krevní tlak, neurózy, únavové a depresivní stavy, alergie, atd.

Kontraindikace: akutní nemoci, klaustrofobie

Suchá CO2 lázeň částečná

Suchá CO2 lázeň částečná

Suchá CO2 lázeň částečná je procedura, při které se postižená část těla (nejčastěji dolní polovina těla až k hrudi) uzavře do speciálního pytle a ten se naplní plynným oxidem uhličitým. Po vstřebání plynu kůží dojde ke zlepšení prokrvení tkání a tím k urychlení hojivých a regeneračních pochodů. Mizí svalová únava, upravuje se krevní tlak.

Kontraindikace: žádné

Vodoléčebné procedury

Hydroterapie, česky vodoléčba, je rehabilitační metoda, která využívá léčebnou sílu vody. Zejména minerální termální voda totiž zmírňuje napětí i bolesti a uvolňuje svalstvo. Vhodné jsou koupele s přísadami minerálních esencí a bylin, které se využívají pro relaxaci a očištění organizmu od stresu a napětí. Vodní masáže slouží k uvolnění pohybového aparátu a zmírnění bolestí. Vířivé koupele jemným způsobem aktivují odvod lymfy, perličková koupel je vynikající mikromasáží.

Hydroxeur

Hydroxeur

Hydroxeur je podvodní masáž, která pomocí speciálních trysek zabudovaných ve vodoléčebné vaně využívá také prvků akupunktury. Během procedury dochází díky teplotě vody a jemným paprskům vody k uvolnění svalů i duševního napětí, ke stimulaci jednotlivých bodů na zádech, dolních a horních končetinách. Tato masáž pomáhá léčit bolestivé stavy pohybového aparátu: degenerativní, revmatická onemocnění, poúrazové stavy, je účinná v boji s únavovým syndromem.

Kontraindikace: kožní afekce

Koupel vířivá

Koupel vířivá

Vířivá koupel jemně masíruje tělo mechanickým pohybem teplé vody ve speciálně uzpůsobené vaně. Díky kombinaci teplé vody a masáže se uvolní ztuhlé svaly i klouby, prokrví se tkáně, které jsou tak zvýšenou mírou zásobení kyslíkem i potřebnými živinami. Rovněž je stimulován lymfatický systém. Tato procedura je zvlášť vhodná k léčení poúrazových a pooperačních stavů, lokálně působí na postiženou oblast. Má vliv na celkovou relaxaci a regeneraci.

Kontraindikace: kožní afekce

Floating

Floating

Floating je koupel v hypertonickém roztoku s takovou koncentrací přísadové soli, jakou má voda v Mrtvém moři. Ve stavu beztíže dochází k absolutnímu uvolnění svalstva, páteře a kloubů, slané prostředí organismus pročišťuje. Aktivují se samoléčebné a regenerační schopnosti organismu, vytváří se rovnováha těla, mysli a ducha. Floating stabilizuje krevní tlak, léčí psoriázu, ekzémy, chronické alergické záněty kůže, artrózy nosných kloubů, degenerativní změny páteře a neurologické potíže, např. ischias. Urychluje hojení ran včetně povrchových spálenin.

Kontraindikace: klaustrofobie, některé případy hypertenze, horší hybnost

Koupel nohou - střídavá

Koupel nohou - střídavá

Střídáním chladových a tepelných podnětů na dolní končetiny, neboli aktivním přešlapováním ve dvou vaničkách dochází k reaktivnímu prokrvení, relaxaci a zklidnění končetin. Koupel nohou střídavá je vhodná pro léčbu nedokonalého krevního oběhu, syndromu chladných nohou, počínajících varixů, vegetativní dystonie, ale také migrény, atd.

Kontraindikace: některá kožní onemocnění, horečnatá a akutní onemocnění

Koupel uhličitá (velká vana)

Koupel uhličitá (velká vana)

Koupel uhličitá probíhá ve velké vaně s vřídelní vodou nasycenou oxidem uhličitým, jehož vstřebávání přináší intenzivní prokrvení pokožky a svalstva, dokonce i mozku. Důsledkem toho se posiluje imunitní systém a rostou samoléčebné schopnosti těla. Tato procedura navíc snižuje krevní tlak a vede k psychickému uvolnění. Využívána je taktéž při léčbě ischemických a kardiovaskulárních chorob a k doléčování stavů po infarktu myokardu.

Kontraindikace: kožní mykotická a zánětlivá onemocnění

Vodoléčba + Skotské střiky

Vodoléčba + Skotské střiky

Hydroterapie, česky vodoléčba, je rehabilitační metoda, která využívá léčebnou sílu vody. Voda totiž zmírňuje napětí i bolesti a uvolňuje svalstvo. Skotské střiky, neboli střídavý proud teplé a studené vody pod tlakem z trysky, způsobují rychlejší cirkulaci krve, prokrvují pokožku, která je pak svěžejší a pevnější. Procedura je vhodná při poruchách pohybového aparátu, posiluje odolnost fyzickou i psychickou.

Kontraindikace: neurastenie

Masáže

Odborná masáž odstraňuje únavu, posiluje regeneraci organismu, podporuje metabolismus a oběh v tkáních. Působí okamžitě nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Přispívá ke vstřebávání otoků, výpotků a hematomů, ovlivňuje svalový tonus, může rovněž rozrušovat tkáňové srůsty. Má reflexní a výrazné psychoterapeutické účinky.

Masáž klasická celková

Masáž klasická celková

Masáž klasická celková odstraňuje únavu, posiluje regeneraci organismu, podporuje metabolismus a oběh v tkáních. Působí okamžitě nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Přispívá ke vstřebávání otoků, výpotků a hematomů, ovlivňuje svalový tonus, může rovněž rozrušovat tkáňové srůsty. Má reflexní a výrazné psychoterapeutické účinky. Celková masáž není indikována jako léčebná, ale spíše sportovní.

Kontraindikace: kožní onemocnění, horečnaté stavy, akutní onemocnění, krvácivé stavy

Masáž klasická částečná

Masáž klasická částečná

Masáž klasická částečná odstraňuje únavu a posiluje regeneraci části těla − obvykle oblast šíje a zad. Přispívá ke zvýšenému prokrvení tkání, podpouje trávení a stimulaci látkové výměny. Je účinná při onemocnění pohybového aparátu, revmatických chorobách, hemiplegii, onemocnění psychosomatického charakteru atd.

Kontraindikace: kožní onemocnění, horečnaté stavy, akutní onemocnění, krvácivé stavy

Masáž podvodní

Masáž podvodní

Velmi vyhledávaná, příjemná procedura je kombinací účinků teplé koupele a masáže, aktivního a pasivního pohybu ve vodním prostředí. Pomocí trysky se směruje proud vody na jednotlivé masírované části (horní a dolní končetiny, záda). Masáž podvodní je vhodná při onemocnění pohybového aparátu, po úrazech svalů a kloubů, ale i jako relaxace.

Kontraindikace: kožní onemocnění, horečnaté stavy, akutní onemocnění, krvácivé stavy

Tepelné a chladové procedury

Lokální aplikace tepla se používá u chorob pohybového systému zánětlivého, degenerativního a posttraumatického charakteru, nemocí trávicího ústrojí, poruch metabolismu, onemocnění dýchacích cest, urologických a gynekologických potíží a nervových chorob. Využívá se také extrémního chladu, celkového či lokálního. Podle rozsahu působení chladu do hloubky jde buď o povrchové působení pro utlumení bolesti, zvýšení prokrvení, nebo o hloubkové působení pro redukci metabolismu a snížení prokrvení. Používá se u čerstvých pohmožděnin, podvrtnutí, svalových křečí, otoků, aktivního artritického syndromu, osteoartrózy, spastické parézy aj.

Kontraindikace: veškeré akutní stavy, akutní zánětlivá a onkologická onemocnění, gravidita atd.

Kryoterapie celková

Kryoterapie celková

Kryoterapie celková je metoda, při které je organismus vystaven extrémně nízkým teplotám (-110 °C až -170 °C) ve speciální kryokomoře. Kryoterapie mimo jiné revitalizuje, regeneruje a omlazuje organismus, urychluje rekonvalescenci po úrazech, napomáhá léčit bolest zad, záněty, revmatismus, bojuje s obezitou, celulitidou i RS. Funguje jako prevence deprese a psychického přetížení.

Kontraindikace: chladové alergie, srdeční selhání, poruchy prokrvení končetin, mrtvice, vysoký krevní tlak, onkologické problémy, TBC plic

Kryoterapie lokální

Kryoterapie lokální

Při kryoterapii je organismus krátkodobě vystaven extrémně nízkým teplotám (viz Kryoterapie celková). Kryoterapie lokální je terapeutická metoda, která působí prostřednictvím studených krystalů, ledových kostek nebo chladové komprese na malou oblast těla. Podle rozsahu působení chladu do hloubky jde buď o povrchové působení (utlumení bolesti, zvýšení prokrvení) nebo o hloubkové působení (redukce metabolismu, snížení prokrvení). Používá se u čerstvé kontuze (pohmožděnin), podvrtnutí, svalových křečí, otoků, aktivního artritického syndromu, osteoartrózy, spastické parézy aj.

Kontraindikace: otevřená rána v místě aplikace

Parafango

Parafango

Parafango je originální formou lokální aplikace tepla, kdy jsou na konkrétní části těla naneseny pláty se směsí čistého tvrdého parafínu a bahna. Přístroj pak směs ohřívá a současně sterilizuje. Tato procedura se používá u chorob pohybového systému zánětlivého, degenerativního a posttraumatického charakteru, chorob trávicího ústrojí, metabolických chorob, onemocnění dýchacích cest, urologických a gynekologických onemocnění a nervových chorob.

Kontraindikace: veškeré akutní stavy, zánětlivá a onkologická onemocnění, zvýšený krevní tlak, gravidita atd

Parafín – rukavičky

Parafín – rukavičky

Procedura Parafín − rukavičky využívá analgetické a hypertermní účinky parafínu: po vyjmutí rukou z parafínové lázně parafín tuhne a vydává intenzivní teplo. Tato metoda je účinná na revmatické a degenerativní onemocnění kloubů, hydratuje pokožku rukou a má relaxační i zklidňující účinky.

Kontraindikace: kožní a zánětlivá onemocnění na rukou

Parafínový zábal

Parafínový zábal

Parafínový zábal je velmi oblíbenou metodou v oblasti péče o tělo, při níž jsou využívány analgetické a hypertermní účinky parafínu. Ten je nanášen na konkrétní části těla a zlepšuje prokrvení tkání, pohyblivost kloubů, pomáhá odstranit bolesti pohybového segmentu. Má také relaxační a zklidňující účinky.

Kontraindikace: kožní a zánětlivá onemocnění

Rehabilitace

V rámci rehabilitace po úrazu, u osob s poruchami pohybového a nervového aparátu, se špatným držením těla i nevhodnými pohybovými návyky je důležité cvičení pod vedením rehabilitačního pracovníka. Léčebná tělesná výchova může být individuální, skupinová v tělocvičně, cvičí se v bazénu kvůli zmírnění zátěže kloubů i páteře. Pro uvolnění zablokované páteře či svalových spasmatů, a tím ke zmírnění bolesti, slouží speciální masáže, manipulace a mobilizace prováděné zkušenými fyzioterapeuty. Zamezení otoků a zlepšení odtoku lymfy z těla zajišťuje zase ruční či přístrojová lymfodrenáž. Pro uvolnění svalů a snížení bolestí pohybového aparátu vhodně poslouží plynové injekce.

Aqua Walking

Aqua Walking

Aqua Walking je chůze s holemi ve vodním prostředí vhodná především pro klienty s bolavými klouby dolních končetin − s onemocněním kyčelních a kolenních kloubů, revmatismu, artritidy, ale i pro lidi s nadváhou. Tato procedura využívá odporu vody, a posiluje tak šetrným způsobem většinu svalů, přičemž šetří klouby, zlepšuje kondici i obranyschopnost organismu. Zapojuje také svaly horních končetin včetně mezilopatkových, posiluje oblast ramenního kloubu, záda, oblast šíje a břišní svaly.

Kontraindikace: otevřené rány, akutní a zánětlivá onemocnění

Aquaaerobic

Aquaaerobic (cvičení v bazénu)

Aqua Aerobic je kondičně-rehabilitační program zaměřený na zlepšení fyzické kondice, redukci váhy a tvarování postavy. Odpor vody zvyšuje intenzitu cvičení a voda působí jako masážní prostředek, zlepšuje flexibilitu, odolnost a koordinaci. Při cvičení jsou chráněny klouby i kardiovaskulární systém.

Kontraindikace: nejsou

Bazén - rehabilitační plavání

Bazén - rehabilitační plavání

Rehabilitační plavání se zaměřuje především na návyk správného držení těla, protahování příslušných svalových partií a nácvik pravidelného a prohloubeného dýchání. Plavání zlepšuje kondici, koordinaci i pohyblivost. V zařízeních společnosti Imperial Karlovy Vary jsou k dispozici kryté bazény s teplotou vody 28 °C, vodními atrakcemi (chrliči, vzduchovými a masírovacími tryskami), saunou a whirlpoolem.

Kontraindikace: nejsou

Cvičení v bazénu + plavání

Cvičení v bazénu + plavání

Cvičení v bazénu a plavání je ideální kombinací pro ty, co chtějí udělat něco pro svou fyzickou i psychickou kondici, jelikož tělo musí ve stejnou chvíli zapojit řadu svalových skupin. Voda nadlehčuje, čímž šetří klouby a tak pomáhá dostat do formy pohybový aparát. Tato procedura zároveň posiluje kardiovaskulární systém, intenzivně prokrvuje pokožku, potlačuje celulitidu, pomáhá redukovat váhu. Zdejší voda navíc přispívá ke zlepšení hojivých procesů svalů, šlach, kostí a kloubů.

Kontraindikace: akutní a závažné nemoce, těhotenství

Léčebná tělesná výchova – skupinová

Léčebná tělesná výchova – skupinová

Skupinová léčebná tělesná výchova zahrnuje všeobecná kondiční cvičení i speciální cvičení zaměřená na konkrétní potřeby těla. Je vhodná pro poruchy hybného a nervosvalového aparátu, nemoc páteře, při korekci vadného držení těla, atd. Cvičení pod vedením profesionální cvičitelky je zárukou, že základní sestava probere všechny velké svalové skupiny.

Kontraindikace: srdeční selhávání, nemoci pohybového aparátu atd.

Léčebná tělesná výchova – Pilates

Léčebná tělesná výchova – Pilates

Léčebná tělesná výchova a pilates spojují prvky jógy, taichi a chi-kung s prvky gymnastiky a klasického rehabilitačního cvičení. Souhrou dechu a pohybu pilates pomáhá zlepšit krevní oběh, zpevnit svalstvo zad, břicha i hýždí a zbavit tělo přebytečného svalového napětí. Vede k získání větší ohebnosti, rovnováhy a koordinace, lepšího držení těla. Cvičení je vhodné pro každého bez ohledu na věk a míru fyzické kondice.

Kontraindikace: onemocnění kardiovaskulárního aparátu, nemoci pohybového aparátu

Nordic Walking

Nordic Walking

Dynamická chůze se speciálními holemi Nordic Walking může být až o polovinu efektivnější než klasická chůze. Zvyšuje spotřebu kalorií, uvolňuje napětí v oblasti zádových a ramenních svalů, zlepšuje pohyblivost páteře a má pozitivní vliv i na psychiku. Na chůzi v terénu s trenérem potřebujete vhodnou obuv a oblečení, hole vám rádi zapůjčíme.

Kontraindikace: některá onemocnění kardiovaskulárního aparátu, nemoci pohybového aparátu, astma atd.

Řízená terénní chůze

Řízená terénní chůze

Účinek pitné kúry výrazně zvyšuje i pohyb, přičemž jeho velmi efektivní formou je řízená terénní chůze. Ta protažením a posílením svalů přispívá ke zlepšení fyzické kondice i psychické pohody. Okolí hotelu Imperial nabízí skvělé podmínky pro vaše kroky v lázeňských parcích, historickým centrem Karlových Varů, turistické vycházky po obou březích řeky Teplé, atd.

Kontraindikace: některá onemocnění kardiovaskulárního aparátu, nemoci pohybového aparátu, astma atd.

Fyzioterapie

Fyzioterapie je součástí rehabilitace. Pomáhá diagnostikovat potíže, zabývá se jejich léčbou a zejména prevencí poruch pohybového systému. Existuje celá řada metod, které lze cíleně využívat podle individuálních potřeb jedince. Patří sem masáže, zejména reflexní, tzv. měkké techniky, lymfodrenáže, ale také například rázová vlna, kineziotaping atd.

Fyzioterapie

Fyzioterapie (reflexní masáž, individuální cvičení, míčkování, kloubní mobilizace, měkké techniky)

Fyzioterapie je součástí rehabilitace. Pomáhá diagnostikovat potíže, zabývá se jejich léčbou a zejména prevencí poruch pohybového systému. Existuje celá řada metod, které lze cíleně využívat podle individuálních potřeb jedince. Patří sem individuální léčebná tělesná výchova, masáže, zejména reflexní, měkké mobilizační techniky, mobilizace páteře i ostatních kloubů, lymfodrenáže, ale také například akupresura, rázová vlna, kinesiotaping aj. Důležité je, že vhodnou metodu vybere na základě svého odborného vzdělání, zkušeností a diagnostických schopností fyzioterapeut a přizpůsobí je přímo na míru každého jedince.

Kontraindikace: podle individuální diagnózy

Reflexní terapie

Reflexní terapie se zrodila ve východní Asii přibližně před 5000 let. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou. Má preventivní význam, ale v současnosti pomáhá řešit především akutní i chronické problémy, lze ji využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

Masáž plosky nohy - reflexní

Masáž plosky nohy - reflexní

Reflexní masáž plosky nohy je příjemnou formou prevence i léčení různých obtíží. Přináší harmonizaci těla i mysli, a může mít i příznivý vliv na ovlivnění depresivních stavů. Citlivé masážní doteky a tlaky rukou terapeuta odhalí původ obtíží. Procedura je vhodná k léčbě akutních i chronických obtíží včetně tlumení bolesti.

Kontraindikace: neurovegetativní dystonie, mykóza a zánětlivá onemocnění kůže na nohou atd.

Pneumopunktura

Pneumopunktura

Rostoucí popularitě se těší reflexní metoda s vynikajícími účinky na snížení bolestí páteře a kloubů – pneumopunktura. Speciálně vyškolený pracovník aplikuje malé množství oxidu uhličitého plynovou injekcí do podkoží − do akupunkturních bodů podél páteře a kloubů. Výsledkem je snížení svalového napětí i bolestivých syndromů pohybového ústrojí.

Kontraindikace: strach z injekce, krvácivé stavy, zánět kůže v místě vpichu, závažné a akutní nemoci, těhotenství

Elektroléčba

Elektroléčba se používá pro snížení bolesti, uvolnění svalového napětí, proti otokům, pro zlepšení prokrvení a rovněž pro lepší výživu tkání. Využívá se při ní elektrický proud různé frekvence, polarity i intenzity.

BIOCON - magnetická pulsní terapie

BIOCON - magnetická pulsní terapie

Pod tajuplným názvem BIOCON − magnetická pulsní terapie se skrývá konečně dostupný přístroj, který je schopen během krátké doby zpevnit netrénované svaly ochablého pánevního dna mužů i žen. Ošetření je bezbolestné a bezpečné − příkazy svalům jsou dodávány mozkem pacienta sedícího v křesle. Terapie pomáhá při inkontinenci, při bolestech bederní páteře, kyčlí a při pooperačních a poúrazových stavech pánve a kostrče, atd.

Kontraindikace: kardiostimulátor

Diatermie

Diatermie

Diatermie je léčebná metoda, během níž se postižené místo prohřívá průchodem vysokofrekvenčního elektrického proudu. Teplo způsobuje vyšší prokrvení léčeného místa a dochází tak k potlačení bolesti, zlepšení výživy tkání, rozpuštění zánětlivých výpotků a uvolnění hladkého svalstva. Je to procedura účinná při onemocnění pohybového aparátu, léčbě astmatu, chronické bronchitidy, atd.

Kontraindikace: kov v těle (kardiostimulátor, kloubní náhrady apod.), akutní zánětlivé stavy, zhoubné nádory, krvácivé stavy

Galvanizace 4-komorová

Galvanizace 4-komorová

Galvanizace 4komorová je typ elektroléčby, při které působí na končetiny ponořené do vaniček naplněných vodou stejnosměrný galvanický proud. Výsledkem je zlepšení jejich prokrvení a snížení svalového napětí. Je to procedura uklidňující, vhodná pro chronická, degenerativní a zánětlivá onemocnění pohybového ústrojí, poúrazové stavy, syndrom neklidu nohou, atd.

Kontraindikace: kov v těle (kardiostimulátory kloubní náhrady apod.), akutní zánětlivé stavy, zhoubné nádory, krvácivé stavy

Interferenční proudy + VACO

Interferenční proudy + VACO

Také procedura interferenční proudy + VACO využívá aplikaci proudu prostřednictvím elektrod, ovšem k zesílení účinků se používají elektrody vakuované. Léčba ovlivňuje prokrvení postižené oblasti a mj. zmenšuje bolest. Působí přímo na svaly, nervy a ovlivňuje látkovou výměnu buněk. Je vyhledávaná při chronických, zánětlivých a degenerativních nemocech pohybového aparátu, onemocnění svalů, šlach, při bolesti páteře, cévních chorobách, gynekologických zánětech, atd.

Kontraindikace: kov v těle (kardiostimulátor, kloubní náhrady apod.), akutní zánětlivé stavy, zhoubné nádory, krvácivé stavy

Magnetoterapie

Magnetoterapie

Magnetoterapie je prověřená léčba elektromagnetickým polem. Osvědčila se při obnově metabolismu a regeneračních procesů, pomáhá léčit chronické degenerativní nemoci kloubů a páteře, poúrazové i pooperační stavy pohybového aparátu, ale i poruchu prokrvení končetin.

Kontraindikace: kov v těle (kardiostimulátor, kloubní náhrady apod.), akutní zánětlivé stavy, zhoubné nádory, krvácivé stavy

Sleva 10 % na léčebné programy

Ultrazvuk

Principem ultrazvuku je mechanické vlnění a tvorba tepla hluboko v tkáních. Ultrazvuk pomáhá odstraňovat bolest, uvolňovat napětí, zlepšovat prokrvení a proces hojení a vstřebávání poúrazových otoků. S úspěchem je využíván zejména u poruch pohybového aparátu, akutních i chronických.

Kontraindikace: kov v těle (kardiostimulátor, kloubní náhrady apod.), akutní zánětlivé stavy, zhoubné nádory, krvácivé stavy

Fototerapie

Léčba světlem využívá léčebný účinek optického spektra z umělých zdrojů. V našich zařízeních pracujeme s následujícími typy záření:
infračervené záření – aplikace jsou shodné jako u ostatních forem teploléčby,
viditelné světlo – koloroterapie – červená a oranžová oblast viditelného světla působí na nervový systém dráždivě, jeho modrá a fialová oblast má tlumivý účinek a podporuje oxidaci buněk a dýchání tkání,
ultrafialové záření UV.

Laser

Laser

Laser je paprsek světla, které dokáže pomoci nejen kráse, ale hlavně zdraví. Povzbuzuje metabolismus buněk a podporuje tak jejich výživu. Vyhledávaný je mj. pro svůj biostimulační, analgetický i protizánětlivý efekt. Zrychluje hojení jizev, pomáhá při ošetření bolestivých stavů pohybového aparátu, atd.

Kontraindikace: epilepsie, onkologické nemoci, křečové žíly, dysfunkce trávicího systému po radioterapii, atd.

Oxygenoterapie

Oxygenoterapie se osvědčuje při doléčování stavů po mozkových mrtvicích, srdečních infarktech nebo po operacích (např. ischemická choroba srdeční, srdeční arytmie, záchvaty anginy pectoris, arterioskleróza, poruchy mozkového prokrvení, zapomnětlivost, tinnitus, poruchy prokrvení v horních a dolních končetinách, některá oční onemocnění, stavy po srdečních operacích atd.). Často se používá jako podpůrná léčba při terapii zhoubných nádorů. Pomocí oxygenoterapie mohou být zmírněny některé chronické potíže spojené s onemocněním dýchacích orgánů. Také ji lze s dobrým efektem aplikovat u osob s poruchami látkové výměny, jako je diabetes, poruchy metabolismu tuků atd.

OXY active (= zátěžová oxygenoterapie)

OXY active (= zátěžová oxygenoterapie)

Oxygenoterapie je terapie, při které se vdechuje kyslíkem obohacený a přiměřeně zvlhčený vzduch. Při variantě OXY active, neboli zátěžová oxygenoterapie, se při vdechování okysličeného vzduchu jede na trenažeru a sledují se tepové frekvence. Tato kombinace působí léčivě na hypoxii, plicní hypertenzi, onemocnění kardiovaskulárního aparátu, po radioterapii a chemoterapii, atd.

Kontraindikace: mechanická překážka v dýchacích cestách, krvácivé stavy atd.

Oxygenoterapie (1 hod. nebo 2 hod.)

Oxygenoterapie

Oxygenoterapie je nenáročná terapie, při které se vdechuje kyslíkem obohacený a přiměřeně zvlhčený vzduch. Působí na celý organizmus, regeneruje ho, zvyšuje fyzickou a psychickou kondici. Urychluje i myšlení, má pozitivní vliv na metabolismus a oddaluje proces stárnutí. Osvědčila se při doléčování stavů po mozkových mrtvicích, srdečních infarktech nebo po operacích. Často se používá jako podpůrná léčba při terapii zhoubných nádorů.

Kontraindikace: mechanická překážka v dýchacích cestách, krvácivé stavy atd.

Lymfodrenáže

Cílem lymfodrenáže je podpora odtoku lymfy ze tkání. Působí fyziologicky na lymfatický systém tkáně, nervový systém, hladké a příčně pruhované svalstvo, zlepšuje imunologickou obranu pomocí odsunu metabolitů s bílkovinně bohatou edematózní substancí. U manuální lymfodrenáže jde o speciální hmaty prováděné fyzioterapeutem. U přístrojové lymfodrenáže se pomocí tlaku vzduchových komor působí na konkrétní část těla.

Lymfodrenáž manuální

Lymfodrenáž manuální

Speciální masáž prováděná fyzioterapeutem, jejímž cílem je podpora odtoku lymfy z tkání, to je lymfodrenáž manuální. Osvědčila se při otoku nohou po úrazu, po operaci i při chronické žilní nedostatečnosti. Přispívá také k detoxikaci organizmu, zmírňuje projevy migrény, chronické rýmy, zlepšuje imunitu.

Kontraindikace: horečnatá a zánětlivá onemocnění, zhoubné nemoci, kožní a plísňové afekce, poranění, krvácivé choroby, silné křečové žíly, bércové vředy, atd.

Lymfodrenáž přístrojová

Lymfodrenáž přístrojová

Přístrojová lymfodrenáž spočívá v aplikaci střídavého přetlaku, nejčastěji na oblast dolních končetin, které jsou opatřeny speciálními návleky. Cílem je prevence a léčba žilních i lymfatických otoků, odstranění pocitu „těžkých nohou“ a celulitidy. Vyhledávaná je také při boji s chronickými lymfatickými otoky horních končetin (nejčastěji po onkologických onemocněních), se zácpou, s některými neurologickými a dermatologickými onemocněními.

Kontraindikace: horečnatá a zánětlivá onemocnění, zhoubné nemoci, kožní a plísňové afekce, poranění, krvácivé choroby, silné křečové žíly, bércové vředy, atd.

Wellness procedury

S návratem k tělesné a hlavně duševní rovnováze pomáhají tří až pětidenní wellness pobyty. Nastartují pitný, stravovací i pohybový režim, tradiční karlovarské koupele ve spojení třeba s aromatickou masáží jsou výbornou relaxací. Ve Spa Resortu Sanssouci si můžete vybrat 3denní Romantiku pro dva nebo Harmonii, 4denní Wellness „dámskou či pánskou jízdu“ nebo opět Harmonii, 5denní Regenerační program či pobyt příhodně nazvaný Energie.

Anticellulitis s bandáží

Anticellulitis s bandáží

Procedura Anticellulitis s bandáží zahrnuje aromarituál proti stresu, reflexní kartáčovou masáž, hloubkově působící zábal. A k tomu ještě ošetření koncentrovanými přípravky, atakovou masáž proti celulitidě a tlakové bandážové ošetření k nastartování lipolytického procesu za pomoci stimulačních éterických olejů s prokazatelným účinkem na fibrózní celulitidu a pomerančovou kůži.

Kontraindikace: rozsáhlé křečové žíly, kožní defekty, intolerance kosmetických přípravků, kožní a zánětlivá onemocnění

Hot Stone Therapy

Hot Stone Therapy (celková / částečná)

Terapie lávovými kameny, neboli Hot Stone Therapy (celková / částečná) kombinuje působení tepla zahřátých lávových kamenů a jemných masážních tahů. Blahodárně působí mj. na záněty kloubů a kostí, na trávicí poruchy, oběhové potíže, ulevuje od bolesti zad a krční páteře, posiluje imunitní systém, urychluje hojení natažených či namožených svalů. Je rovněž vhodná pro všechny, kdo mají problémy se spánkem, nesoustředěností, zbavuje totiž mysl stresu, únavy a napětí.

Kontraindikace: kožní a akutní onemocnění, horečnaté a krvácivé stavy

Koupel harmonizující + zábal (Kleopatra - syrovátka, Afrodité - sůl Blue Harmony, pivní, vinná)

Koupel harmonizující + zábal (Kleopatra - syrovátka, Afrodité - sůl Blue Harmony, pivní, vinná)

Dokonalý relax nabízí koupel s přísadami podle individuálního přání (Kleopatra = syrovátka, Afrodité = koupelová sůl „Blue Harmony“, pivní nebo vinný extrakt). Přináší uvolnění, navození kýžené vnitřní rovnováhy, vyživuje a zvláčňuje pokožku. Každá ze zvolených přísad vyniká charakteristickým efektem a v kombinaci se suchým zábalem po koupeli dá zaručeně zapomenut na civilizační stres.

Kontraindikace: alergie na příměsi, u pivní a vinné alkoholismus – podává se totiž sklenka piva či vína

Léčebná péče o tělo

Léčebná péče o tělo

Rozmazlování a hýčkání je mottem procedury Léčebná péče o tělo. Jak jinak, když po peelingu celého těla mořskou solí následuje sprcha za použití konejšivého gelu s aloe vera, po ní aplikace tělového mléka a proceduru završí zábal a relaxační odpočinek. Pokožka je vyhlazena, stres v nedohlednu a nálada na vzestupu…

Kontraindikace: kožní a zánětlivá onemocnění

Masáž aromaterapeutická celková

Masáž aromaterapeutická celková

Masáž aromaterapeutická celková spojuje pozitivní působení vlastní masáže s účinky éterických silic a rostlinných olejů. Tato jemná masáž je svým zaměřením relaxační, podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organizmu. Kombinace vůně a doteků vyvolává báječný pocit uvolnění a vnitřní harmonie. Vhodně vybrané bylinky vás zbaví nejen bolestí hlavy a problémů s pohybovým aparátem, bolestí zad, ale také obtíží z přepracování.

Kontraindikace: alergie na éterické oleje, některá kožní onemocnění

Masáž aromaterapeutická částečná

Masáž aromaterapeutická částečná

Masáž aromaterapeutická částečná se zaměřuje na partie zad a šíje. Svým zaměřením je relaxační, podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organizmu. Kombinace vůně a doteků vyvolává báječný pocit uvolnění a vnitřní harmonie. Vhodně vybrané bylinky pomáhají proti bolestem hlavy a problémům s pohybovým aparátem, bolestem zad, ale zmírňují také obtíže z přepracování.

Kontraindikace: alergie na éterické oleje, některá kožní onemocnění

Masáž detoxikační medová

Masáž detoxikační medová

Masáž detoxikační medová se provádí na zádech teplým medem. Pomocí speciálních hmatů se docílí podtlaku a silného prokrvení masírovaných tkání, čímž se významně posílí krevní a lymfatický oběh. Substance obsažené v medu pomáhají očištění, odstraňují toxické látky z kůže, podkoží a svalů. Rovněž účinně napomáhají uvolnění svalových spasmatů.

Kontraindikace: závažné a akutní onemocnění, alergie na med, nadměrné ochlupení na zádech

Masáž hlavy indická

Masáž hlavy indická

Masáž hlavy indická pomáhá odstranit napětí v oblasti šíje a hlavy, zmírňuje stres, navozuje pocit duševní pohody a harmonizuje organismus. Může významně pomoci také při bolestech očí, hlavy a při migrénách. Odstraňuje stres, zlepšuje koncentraci, kvalitu vlasů, pomáhá od deprese. Procedura celkově blahodárně působí na psychiku, navozuje pocit zdraví, klidu a duševní pohody.

Kontraindikace: onemocnění kůže hlavy, akutní a závažné choroby

Péče o prsa (pro ženy)

Péče o prsa (pro ženy)

Pro přitažlivý dekolt a zdravá ňadra vyžaduje tato citlivá část těla mimořádnou péči. Procedura Péče o prsa (ženy) zajišťuje mj. zlepšení chodu lymfatického systému. Tudíž aby byla prsní tkáň zdravá a dobře prokrvená, kůže pružná, pevná a hrudní svalstvo pod prsy silné. Po peelingu dekoltu a horních končetin následuje lymfatická masáž krku, zábal poprsí a poté nanesení zpevňujícího krému s masáží.

Kontraindikace: kožní a zánětlivá onemocnění

Sauna

Sauna

Relaxace, uvolnění, prohřátí, neboli klidnější činnost srdce, uvolnění dýchacích cest, zmírnění bolesti kloubů a svalů. To vše dokáže sauna.V ní se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek, protože tělo do krve vyplavuje úlevu přinášející látky. Saunování má také příznivý kosmetický účinek, zlepšuje vláčnost kůže, její svěžest i vzhled.

Kontraindikace: některá onemocnění kardiovaskulárního aparátu, vysoký krevní tlak, dýchací problémy, akutní onemocnění, gravidita atd.

Thalasso terapie

Thalasso terapie

Na mořskou pláž se přenesete při proceduře Thalasso terapie. Její hlavní kouzlo totiž spočívá ve využití přípravků z mořské vody a mořských řas, jež působí blahodárně na látkovou výměnu. Je tudíž vyhledávaná pro svůj vliv na omlazení pokožky, omezení celulitidy i účinnost v boji s obezitou. Thalasso terapie začíná tělovým peelingem a končí aplikací tělového mléka, aby se vzápětí dostavil pocit uvolnění a psychické pohody.

Kontraindikace: některá kožní, horečnatá a akutní onemocnění

Wellnessový zábal (např. čokoláda, med, skořice, konopí)

Wellnessový zábal (např. čokoláda, med, skořice, konopí)

Wellnessový zábal (např. čokoláda, med, skořice, konopí) je zárukou relaxace a nezapomenutelného požitku. Po peelingu a sprše totiž přichází na řadu nanesení zvolené varianty (čokoláda, med…) na celé tělo a zabalení do fólie. Výsledkem je detoxikace organismu, zlepšení pokožky, prevence a zmírnění projevů celulitidy, vyplavení endorfinů a tím zlepšení nálady.

Kontraindikace: alergie na zvolenou ingredienci

Procedury pro děti

Moderní Spa Resort Sanssouci nově nabízí lázeňské procedury také dětským klientům v rámci Lázeňského wellness programu pro děti. Je dobré nastartovat jejich životní návyky, v případě jakýchkoliv zdravotních komplikací správné procedury uleví a třeba konzultace s nutriční terapeutkou se mohou stát prvním krokem v boji s nebezpečnou nadváhou.